Odchudzanie przy Hashimoto – mission impossible?

Żywienie w chorobach

 

Wszyscy chcemy być atrakcyjni, podobać się innym — oczywiście to prawda, że ważny jest też piękny charakter, dusza, ale trzeba powiedzieć sobie szczerze, lubimy nacieszyć oko czymś ładnym. To dotyczy także naszego odbicia w lustrze. Chcemy patrzeć na siebie i odczuwać zadowolenie. Nie wszystkim jednak łatwo przychodzi utrzymanie swojej sylwetki w formie, cery dobrej kondycji, błyszczących włosów i silnych paznokci w odpowiednim stanie. Chcesz skończyć z nadwagą i szukasz dobrego dietetyka? Jesteśmy tu dla Ciebie!

Walka z własnym ciałem

Jeżeli szukałaś materiału o sposobie na utratę wagi dla osób, które chorują na Hashimoto, z pewnością nie trzeba tłumaczyć ci, na czym polega ta choroba. Możesz dowiedzieć się więcej o tej chorobie z jednego z naszych artykułów.

Nikt nie stworzył jeszcze niezawodnego sposobu na Hashimoto. Całkowite wyleczenie pozostawmy póki co w sferze marzeń. Badania i doświadczenia praktyków pokazały jednak, że przy zrównoważonej diecie opracowanej z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentki (to oznacza, że konieczne jest stosowanie się do spersonalizowanej diety) i redukcji czynników stresowych można zmniejszyć dokuczliwość objawów i poprawić swoje samopoczucie.

Wiele kobiet chorujących na Hashimoto czuje się uwięzionych we własnym ciele. Dokucza im depresja, a ciało nie daje motywacji — człowiek tyje, słabną włosy i paznokcie. Mało która z pań zdaje sobie na początku sprawę z tego, jak bardzo może pomóc jej konsultacja u dobrego dietetyka.

Sukces w leczeniu nadwagi?

Warto podkreślić, że utrata zbędnych kilogramów nie oznacza wyleczenia Hashimoto, co nie znaczy, że nie warto dbać o swoją sylwetkę. Te panie, które regularnie trenują i zdrowo się odżywiają, wiedzą, jaką satysfakcję może przynieść uzyskanie wymarzonej figury. Życzymy, abyś ty także wkrótce dowiedziała się, jakie to uczucie – z chęcią Ci pomożemy. Przestrzegając naszych zaleceń, które dopasujemy specjalnie do Twojego stanu zdrowia i Twoich potrzeb, możesz schudnąć od 3 do 5 kg miesięcznie. O ile piękna sylwetka nie jest lekiem na Hashimoto, o tyle może być pierwszym krokiem do uporania się z depresją i zwiększenia Twojej satysfakcji z codzienności.

Przede wszystkim zacznij od konsultacji z dietetykiem klinicznym – tacy mają duże doświadczenie nie tylko w pracy z osobami, które pracują nad poprawieniem sylwetki, ale także z poważnie chorującymi. Przy Hashimoto możesz mieć problemy z przemianą materii. Bardzo ważne jest utrzymywanie odpowiedniego (ujemnego) bilansu kalorycznego, aby ciało radziło sobie ze spalaniem dostarczonych kalorii.

Nie staraj się wyeliminowywać produktów samodzielnie na siłę, bo gdzieś usłyszałaś, że gluten jest niezdrowy. Zostaw to dietetykowi. To on ma wiedzę i doświadczenie odpowiednie do wykonania tego zadania. Dodatkowo wykluczając niepotrzebnie pewne składniki odżywcze wcale nie pomagamy naszemu organizmowi — wręcz przeciwnie, możemy sobie zaszkodzić. Nie przesadzaj także z drastycznym ograniczaniem kalorii. Postaw na spokojne, ale regularne zbijanie wagi.

Nie zapominaj o przyjemnościach – takich bez wyrzutów sumienia

Depresja dosyć często towarzyszy chorobie Hashimoto. Kiedy jest nam ciężko na sercu, wyjątkowo trudno wziąć się za pracę nad sobą. Błędne koło, czyż nie? Dieta ma wpływ także na zdrowie psychiczne. Często nie przywiązuje się aż takiej wagi do roli odżywiania w leczeniu zaburzeń psychicznych, a przecież człowiek musi być zdrowy zarówno na ciele, jak i duchu. 

W Foodwise wiemy, że życie pełne wyrzeczeń wcale nie jest szczęśliwe.

Na naszej stronie znajdziesz mnóstwo propozycji przepisów na zdrowe przekąski i zdrowe słodkości. Nie chcesz rozstawać się ze słodkimi koktajlami? Możemy doradzić Ci, jak wkomponować je w jadłospis i przygotować ich zdrowe wersje. Ciasta też można zrobić w wersji fit. Pozwól, że Ci pokażemy!

Pacjentki niejednokrotnie są zaskoczone, kiedy od naszych dietetyków otrzymują jadłospisy lub plany żywieniowe, w których jest napisane, że mają jeść pięć posiłków dziennie. Jadły do tej pory bardzo mało i myślały, że na tym polega dieta. Tymczasem Hashimoto jest jedną z takich chorób, przy których, żeby schudnąć, trzeba najpierw zacząć jeść… i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jeść smacznie.

No i nie zapominaj o ruchu

On też może być przyjemnością. Na razie może Ci się tak nie zdawać. Może masz dużo zajęć – praca, dzieci, dom. Jednak aktywność ruchowa to podstawa. Nie musisz od razu lecieć na cross fit ani biegać maratonów. Spróbuj czegoś, co będzie dla ciebie zabawą. Wyjdź ze znajomą na basen albo pojedźcie na wycieczkę na rowerze. Możesz zapisać się na squasha albo zajęcia taneczne.

Pamiętaj, że motywacja do przestrzegania diety znika, kiedy masz złe samopoczucie. Utrzymywanie ciała w dobrej kondycji wpłynie pozytywnie na Twój nastrój. Troszkę ruchu z przyjaciółmi, śmiech i chwila tylko dla siebie pomoże Ci zachować dobry humor.


Najważniejsze jest indywidualne podejście. Pomożemy Ci zaplanować Twoje posiłki tak, żebyś była zadowolona z ich smaku i efektów diety.
 

Facebook Pinterest Instagram e-mail
Powrót