Jak wybrać usługę dietetyczną – jadłospis kontra zalecenia, a może i jedno i drugie?

Zdrowa dieta
Jak wybrać usługę dietetyczną – jadłospis kontra zalecenia, a może i jedno i drugie?
Marta Karbowa-Grzonkowska Marta Karbowa-Grzonkowska

 

Wielu z nas na pewno nie raz w życiu zastanawiało się nad skorzystaniem z konkretnych zaleceń żywieniowych lub jadłospisów. W Internecie znajdziemy setki sprzecznych porad i gotowych przepisów na to, jak być fit, a jednocześnie mało kto stara się dociec, co tak naprawdę jest potrzebne jego organizmowi do poprawnego działania. Jadłospisy, zalecenia żywieniowe – co wybrać z wielu opcji dostępnych na rynku? Foodwise radzi: wybierz dwa w jednym.

Kombinacja rozwiązań

Nie ma co się oszukiwać. Wiele rozwiązań, z których korzystamy na co dzień (nie tylko związanych z dietą i zdrowym trybem życia), powstaje po to, żebyśmy nie musieli się wysilać i myśleć – przykre, ale prawdziwe. XXI wiek jest okresem dynamicznego rozwoju cywilizacji na wielu płaszczyznach. Ludzie żyją bardzo szybko i intensywnie. Skutek może być jeden – jesteśmy przemęczeni. Czasem świadomie, czasem nieświadomie próbujemy się odciążać w najprostszych, ale czasami zajmujących dużo czasu czynnościach.

Zdaje się, że szczyt swojej popularności osiągnęły diety pudełkowe – sportowe, lecznicze, standardowe, odchudzające. Dzieje się tak bez wątpienia dlatego, że pozwalają nam rozwiązać kilka problemów:

  • nie musimy się już zastanawiać nad tym, co będziemy kupować i gotować,
  • możemy zaoszczędzić czas, który normalnie poświęcilibyśmy na gotowanie.

Czy diety rzeczywiście działają, tzn. odchudzają, leczą, pozwalają osiągać sukcesy sportowe to jedna sprawa – nie można oceniać wszystkich przez pryzmat jednej. Zdawać się jednak może, że dieta powinna zostać dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. W przypadku pudełek tak nie jest – bo nie opłaca się szykować 5 wyjątkowych dań dla jednej osoby, za to już jest sens przygotowywania hurtowo takich zestawów dla 100 osób.

Lubię/nie lubię

Łatwo jest ściągnąć bóg wie jaki jadłospis z sieci i starać się go przestrzegać przez kolejny miesiąc. Problem polega na tym, że nie wiadomo, czy układała go Kasia z jakiegoś liceum – samozwańczy dietetyk czy dietetyk kliniczny, który poza pięcioletnimi studiami odbył też staż w szpitalu, ucząc się dobierać zalecenia żywieniowe na podstawie wyników badań pacjenta, jego potrzeb i aktualnej kondycji.

Z tymi dietami-cud z Internetu, diety pudełkowe mają jedną wspólną rzecz – nie możesz ich dostosować do swojego widzimisię w żadnym stopniu. Oczywiście w przypadku tych drugich możesz zapłacić za wykluczenie pewnych składników, za którymi nie przepadasz, ale to będzie kosztować i to z pewnością nie mało, bo danie będzie musiało być przygotowywane specjalnie dla Ciebie. Co do tych pierwszych – zmienienie jednego elementu diety może sprawić, że stanie się ona kompletnie bezużyteczna… oczywiście zakładając, że wcześniej w ogóle działała.

Nie wiadomo więc, co wybrać – i tak źle, i tak niedobrze. Teraz warto zastanowić się nad tym, co oferuje dietetyk kliniczny online.

Spersonalizowany jadłospis

Opcja dla leniuszków i osób, które po prostu nie mają czasu. Masz konkretny cel. Chcesz schudnąć, a może jesteś cukrzykiem albo masz nadciśnienie i właściwe odżywianie jest w Twoim przypadku niezbędne. Innymi słowy albo zupełnie nie wiesz, co i jak gotować, albo po prostu nie chcesz się wcale nad tym zastanawiać. Niezależnie od Twojego powodu wybranie miesięcznego jadłospisu nie jest niczym, czego powinieneś się wstydzić. Masz swoje priorytety, chcesz gotować sam, ale potrzebujesz jasnych instrukcji. Robi się!

Jedyne Twoje zadanie w tym procesie polega na uzupełnieniu wywiadu na naszej stronie, po założeniu dla siebie konta. Wybierz pakiet SLIM i odpocznij, a nasz dietetyk kliniczny zajmie się resztą. Na podstawie szczegółowych informacji, które podasz nam w wywiadzie, nasz dietetyk przygotuje dla Ciebie jadłospis na cały miesiąc. Po prostu jedz po kolei to, co w nim jest, a osiągniesz swój cel. Boisz się gotowania? Bez obaw – nie musisz mieć certyfikatu udziału w Masterchef, żeby ugotować nasze dania. Przesyłamy też przepisy na każde danie, które znajdzie się w Twoim przepisie. Chcemy ułatwić Ci życie jak najbardziej, dlatego do jadłospisu dołączymy pełną listę zakupów. Buszowanie po sklepie nigdy nie było łatwiejsze – zresztą, sam się przekonasz. Pakiet SLIM to gwarantowana utrata od 3 do 5 kg miesięcznie. 

Efekty widać gołym okiem.

Czym właściwie są spersonalizowanie zalecenia żywieniowe?

Jest to rozwiązanie dla tych, którzy chcą odżywiać się świadomie. Chcesz mieć kontrolę nad tym, co jesz – masz swoje przyzwyczajenia, ulubione dania i potrzeby związane z dietą. Możliwe, że musimy tylko popracować troszeczkę nad Twoją dietą, żeby poprawić Twoje samopoczucie, ale może być też tak, że chorujesz i musimy się upewnić, że Twoja dieta będzie wspomagać Twoje leczenie.

Zalecenia żywieniowe to opis – szczegółowy, ale jednocześnie łatwy do zrozumienia. Z niego dowiesz się, co powinno wylądować na Twoim talerzu, a czego musisz unikać. Boisz się, że nie będziesz w stanie oszacować ilości produktów? Spokojna głowa – jak już wspominaliśmy, w naszych zaleceniach znajdziesz naprawdę wiele informacji – w tym ilość i wagę produktów, które wolno Ci będzie spożywać.

Tak samo, jak jadłospis, zalecenia opracowywane są przez dietetyka klinicznego, który będzie pracował na podstawie podanych przez Ciebie informacji w wywiadzie żywieniowym. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą młodą, w średnim wieku czy starszą, nasi specjaliści będą w stanie przygotować dla Ciebie wyjątkowe zalecenia. Nadal możesz eksperymentować w kuchni – tworzyć wyjątkowe dania i zaskakiwać swoich gości i rodzinę ciekawymi kompozycjami smakowymi. Pamiętaj tylko o odpowiednich ilościach i stosowaniu składników, które nie będą Ci szkodzić.

Dwa w jednym

A może być po prostu SMART? Proponujemy pakiet, który łączy zalecenia żywieniowe i jadłospis, dla tych, którzy jeszcze nie do końca wiedzą, jak gotować, ale chcą się nauczyć. Poza szczegółowymi zleceniami żywieniowymi otrzymacie jadłospis na cały tydzień!

Zobaczcie, co mamy Wam do zaoferowania. Przygotujemy dla Was także listę zakupów, żeby było Wam wygodniej.

Pamiętajcie, że to nie jedyna rzecz, z której możecie skorzystać. Na naszej stronce znajdziecie wiele interesujących artykułów – jedne pomogą Wam zaspokoić zwykłą ciekawość, inne zawierają medyczne wskazówki na temat wspomagania leczenia dietą. Poza tym, gdy zabraknie Wam już pomysłów na kolejne dania albo kiedy po prostu będziecie chcieli spróbować czegoś innego, zajrzyjcie do naszych przepisów. Czekamy na Was na Foodwise.pl
 

Facebook Pinterest Instagram e-mail
Powrót